Vellanur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33FABPK9824G1ZO
Call 08047659754 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Tray Type | Ladder |
| Tray Width | 300 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | MS |
| Coating Type | Epoxy Powder |
| Cable Tray Length | 2.5 m |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Color | silver |
| Side Channel Height | 15 mm to 50 mm |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating ,Galvanzing |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1.6 mm |
| Sheet Thickness | 2.0 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Tray Type | Perforated |
| Thickness | 1.6 mm |
| Tray Width | 100 mm |
| Sheet Thickness | 1.6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | Pre Galvanized MS |
| Coating Type | Epoxy Powder |
| Cable Tray Length | 2 m |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | powder coating,Hot dipped galvanzing |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Is It Rust Proof | yes |
| Side Channel Height | 15 mm |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | powder coating,galvazing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Side Channel Height | 15 mm 50 mm |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder coating,Galvanzing |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Side Channel Height | 15 mm to 50 mm |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating ,Hot Dipped Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Single Rail Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Color | silver |
| Side Channel Height | 15 mm |
| Features | Raceways are available in sizes ranging from 50mm to 1000mm in width in regular lengths of 2.5 meter |
| Shape | Retangle |
| Surface Treatment | powder coating , Hot Dipped Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Side Channel Height | 15 mm to 50 mmm |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Side Rail Height | 15 mm |
| Is It Rust Proof | yes |
| Side Channel Height | 15 mm to 50 mm |
| Color | customized |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | powder coated |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Mounting | Floor, Vertical, Wall/Desk |
| Material | SS |
| Width | 900mm |
| Depth | 250mm |
| Height | 130mm |
| Thickness | 3mm |
Additional Information:
View Complete details