Vellanur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33FABPK9824G1ZO
Call 08047659754 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Material | Stainless Steel |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Shape | Ladder |
| Sheet Thickness | 1.2 mm , 1.6 mm , 2 mm |
| Size | 100 mm to 1000 mm |
| Color | Silver |
| Surface Finishing | Powder Coaating ,Hot Dipped Galvanzing |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Galvanized Iron |
| Shape | Ladder |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
| Deals In | Pan India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Shape | Ladder |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | silver |
| Surface Finishing | Powder Coating, Galvanzing |
| Country of Origin | Made in India |
| Sheet Thickness | 1.2 mm ,1.6 mm,2 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Material | Galvanized Iron |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Shape | Ladder |
| Size | 100 mm x 50 mmm |
| Sheet Thickness | 1.2 mm , 1.6 mm.2 mm |
| Color | silver |
| Surface Finishing | Powder Coating , Hot Dipped Galvazing |
| Bending Angle | 90 degree |
| Side Rail Height | 15 mm |
| Packaging Type | box |
| Bending Radius | 90 degree |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Usage/Application | Industrial |
| Sheet Thickness | 1.2 mm to 2 mm |
| Color | Silver |
| Surface Finishing | Powder Coating,Galvanzing |
| Bending Angle | 90 Degree |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Packaging Type | Box |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Bending Radius | 90 Degree |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Usage/Application | industrial |
| Sheet Thickness | 1.2 mm to 3 mm |
| Surface Finishing | Powder Coating,Galvanzing |
| Color | silver |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Bending Angle | 90 degree |
| Packaging Type | Box |
| Bending Radius | 90 Degree |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Standard Lengths Of | 2.5 meters |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Type | Ladder Cable Tray |
| Sheet Thickness | 1.2 mm |
| Size | 100 x 50 mm |
| Color | silver |
| Surface Finishing | Powder coating,Hot dipped galavanzing |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Galvanized Iron |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Type | Ladder Cable Tray |
| Shape | Ladder |
| Usage/Application | Industrial |
| Sheet Thickness | 1.2 mm to 3 mm |
| Surface Finishing | Powder Coating , Galvanzing |
| Color | Silver |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Ladder Type Width | 50 mm to 300 mm |
| Bending Angle | 90 Degree |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| Bending Radius | 90 Degree |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Material | Galvanized Iron |
| Cable Tray Coating | Galvanized Coating |
| Size | 100mm to 1000mm |
| Shape | Ladder |
| Sheet Thickness | 1.2mm to 3mm |
| Usage/Application | Industrial Cable Tray |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Perforated |
View Complete details