Vellanur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33FABPK9824G1ZO
Call 08047659754 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.2 mm |
| Tray Width | 100 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Sheet Thickness | 1.6 mm |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Galvanizing Type | Pre Galvanized |
| Cable Tray Length | 2.5 m |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Color | silver |
| Zinc Coating | 120 g/m² |
| Surface Treatment | Powder Coating,Hot Dipped Galvanzing |
| Support Type | Wall Mounted |
| Corrosion Class | Indoor |
| Application Area | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.2 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Color | Silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Color | silver |
| Shape | Rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Color | silver |
| Features | Industrial usage |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder Coating ,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 1.6 mm |
| Cable Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | Powder coating,Galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Thickness | 2 mm |
| Cable Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Tensile Strength | 15 mm |
| Color | silver |
| Shape | rectangle |
| Surface Treatment | powder coating,galvanzing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Mild Steel Cable Tray |
Additional Information:
View Complete details