Vellanur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33FABPK9824G1ZO
Call 08047659754 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | GI |
| Tray Type | Ladder Type Cable Tray |
| Elbow Bend Angle | 90 degrees |
| Surface Finishing | Powder Coating,Galvanization |
| Shape | Rectangle |
| Available Thickness | 1.6 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Tray Type | Perforated CableTray |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Size | 100 mm ,100 mm |
| Surface Finishing | powder coating, galvanzied |
| Material | Steel |
| I Deal In | New Only |
| Surface Finish | powder coating, galavanizing |
| Length | 2.5 mm |
| Shape | BEND |
| Perforated Cable Trays Bends | VERTICAL BEND,HORIZENTAL BEND |
| Available Thickness | 1.2 to 3 mm |
| Thick (mm) | MM |
| Height (mm) | 50 mm ,1000 mm |
| Width (mm) | 50 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Elbow Bend Angle | 90 Degree |
| Material | Steel |
| Length | 2.5 meters |
| Rust Proof | Yes |
| Tray Type | Perforated ,Ladder |
| Size | 100 mm 300 |
| Surface Finishing | Powder Coating ,Galvanzing |
| Radius | 90 Degree |
| Shape | Rectangle |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Available Thickness | 1.2 mm to 3 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Tray Type | Perforated CableTray |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Size | customized |
| Surface Finishing | powder coating,galvanzing |
| Material | galavanzie iron |
View Complete details