Vellanur, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33FABPK9824G1ZO
Call 08047659754 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Type | Aluminium Cable Raceways |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Air Brill Hvac System |
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Usages | Industrial |
| Thickness | 2mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Meter
Product Brochure
| Type | Perforated Cable Tray |
| Material | Aluminum |
| Shape | Rectangular |
| Sheet Thickness | 1.2 mm to 3 mm |
| Color | Silver |
| Surface Finishing | Powder Coating ,Galvanzing |
| Ladder Type Width | 50 mm to 300 mm |
| Side Rail Height | 15 mm to 50 mm |
| Bending Angle | 90 Degree |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Packaging Type | Box |
| OEM Service | Yes |
| Bending Radius | 90 Degree |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Standard Lengths Of | 2.5 meters |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details